End piece, trunking type WDK 60210
Type WDK HE60210GR
|Item no. 6022561
|EAN 4012196022939



Item no. / Type
Dimension H
Dimension b
Dimension a
Colour
Smallest selling unit: 10 piece
10piece
piece
Description
End piece to close the WDK trunking.
The end pieces are pushed onto the trunking and kept in place by the spring action.
The end pieces are pushed onto the trunking and kept in place by the spring action.
Technical data
Dimensions
| Length | 27,5 mm |
|---|---|
| Width | 210 mm |
| Height | 60 mm |
| Dimension H | 210 mm |
| Dimension b | 60 mm |
| Dimension a | 210 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Halojen İçermez | no |
| Koruyucu folyo | no |
| Koruma sınıfı | IP30 |
| Protection rating IK code | IK04 |
| Version for | Left/right |
| Fastening type | Lockable |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı min. | -5 °C |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı maks. | 60 °C |
| Boyut | 60x210mm |
| Material | Polyvinylchloride |
| Colour | Stone grey; RAL 7030 |
| Antibacterial treatment | no |
Environmental Data
| Packaging without plastic | yes |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,1713 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (2)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (4)
Instructions and Aid (3)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Dimension H
Dimension b
Dimension a
Colour
Item no.
WDK HE60210GR
210
60
210
Stone grey; RAL 7030
6022561
WDK HE60210CW
210
60
210
Cream; RAL 9001
6162851
WDK HE60210LGR
210
60
210
Light grey; RAL 7035
6183867
WDK HE60210RW
210
60
210
Pure white; RAL 9010
6193358
Colour
WDK HE60210GR
Item no.
6022561
Dimension H
210
Dimension b
60
Dimension a
210
Colour
Stone grey; RAL 7030
WDK HE60210CW
Item no.
6162851
Dimension H
210
Dimension b
60
Dimension a
210
Colour
Cream; RAL 9001
WDK HE60210LGR
Item no.
6183867
Dimension H
210
Dimension b
60
Dimension a
210
Colour
Light grey; RAL 7035
WDK HE60210RW
Item no.
6193358
Dimension H
210
Dimension b
60
Dimension a
210
Colour
Pure white; RAL 9010

