End piece, trunking type WDK 80170
Type WDK HE80170GR
|Item no. 6024858
|EAN 4012196028214



Item no. / Type
Dimension H
Dimension b
Dimension a
Colour
Smallest selling unit: 10 piece
10piece
piece
Description
End piece to close the WDK trunking.
The end pieces are pushed onto the WDK trunking in the same way as the covers.
The end pieces are pushed onto the WDK trunking in the same way as the covers.
Technical data
Dimensions
| Length | 150 mm |
|---|---|
| Width | 170 mm |
| Height | 80 mm |
| Dimension H | 170 mm |
| Dimension b | 170 mm |
| Dimension a | 150 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Halojen İçermez | no |
| Koruyucu folyo | no |
| Koruma sınıfı | IP30 |
| Protection rating IK code | IK04 |
| Version for | Left/right |
| Fastening type | Lockable |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı min. | -5 °C |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı maks. | 60 °C |
| Boyut | 80x170mm |
| Material | Polyvinylchloride |
| Colour | Stone grey; RAL 7030 |
| Antibacterial treatment | no |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,403 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (2)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (2)
Instructions and Aid (3)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Dimension H
Dimension b
Dimension a
Colour
Item no.
WDK HE80170GR
170
170
150
Stone grey; RAL 7030
6024858
WDK HE80170CW
170
170
150
Cream; RAL 9001
6163009
WDK HE80170LGR
170
170
150
Light grey; RAL 7035
6183913
WDK HE80170RW
170
170
150
Pure white; RAL 9010
6193387
Colour
WDK HE80170GR
Item no.
6024858
Dimension H
170
Dimension b
170
Dimension a
150
Colour
Stone grey; RAL 7030
WDK HE80170CW
Item no.
6163009
Dimension H
170
Dimension b
170
Dimension a
150
Colour
Cream; RAL 9001
WDK HE80170LGR
Item no.
6183913
Dimension H
170
Dimension b
170
Dimension a
150
Colour
Light grey; RAL 7035
WDK HE80170RW
Item no.
6193387
Dimension H
170
Dimension b
170
Dimension a
150
Colour
Pure white; RAL 9010

