End piece, trunking type WDKH 40060
Type WDKH-E40060RW
|Item no. 6175558
|EAN 4012195813934



Item no. / Type
Dimension b
Dimension a
Colour
Smallest selling unit: 10 piece
10piece
piece
Description
End piece for closing the WDK-H trunking.
The end pieces are pushed onto the WDK trunking and are fixed on the connector by spring force.
The end pieces are pushed onto the WDK trunking and are fixed on the connector by spring force.
Technical data
Dimensions
| Length | 27,5 mm |
|---|---|
| Width | 60 mm |
| Height | 40 mm |
| Dimension b | 60 mm |
| Dimension a | 40 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Halojen İçermez | yes |
| Koruyucu folyo | no |
| Koruma sınıfı | IP30 |
| Protection rating IK code | IK07. |
| Version for | Left/right |
| Fastening type | Lockable |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı min. | -5 °C |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı maks. | 90 °C |
| Boyut | 40x60mm |
| Material | Polycarbonate/Acrylnitrile-butadiene-styrene |
| Colour | Pure white; RAL 9010 |
| Antibacterial treatment | no |
Environmental Data
| Packaging without plastic | yes |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,0866 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (4)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Dimension b
Dimension a
Colour
Item no.
WDKH-E40060RW
60
40
Pure white; RAL 9010
6175558
WDKH-E40060LGR
60
40
Light grey; RAL 7035
6175936
Colour
WDKH-E40060RW
Item no.
6175558
Dimension b
60
Dimension a
40
Colour
Pure white; RAL 9010
WDKH-E40060LGR
Item no.
6175936
Dimension b
60
Dimension a
40
Colour
Light grey; RAL 7035

