End piece, trunking type WDKH 60150
Type WDKH-E60150RW
|Item no. 6175570
|EAN 4012195813965



Item no. / Type
Dimension b
Dimension a
Colour
Smallest selling unit: 10 piece
10piece
piece
Description
End piece for closing the WDK-H trunking.
Technical data
Dimensions
| Length | 27,5 mm |
|---|---|
| Width | 150 mm |
| Height | 60 mm |
| Dimension b | 60 mm |
| Dimension a | 150 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Koruyucu folyo | yes |
| Koruma sınıfı | IP30 |
| Protection rating IK code | IK07. |
| Version for | Left/right |
| Fastening type | Lockable |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı min. | -5 °C |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı maks. | 90 °C |
| Boyut | 60x150mm |
| Material | Polycarbonate/Acrylnitrile-butadiene-styrene |
| Colour | Pure white; RAL 9010 |
| Antibacterial treatment | no |
Environmental Data
| Packaging without plastic | yes |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,2669 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (4)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Dimension b
Dimension a
Colour
Item no.
WDKH-E60150RW
60
150
Pure white; RAL 9010
6175570
WDKH-E60150LGR
60
150
Light grey; RAL 7035
6175948
Colour
WDKH-E60150RW
Item no.
6175570
Dimension b
60
Dimension a
150
Colour
Pure white; RAL 9010
WDKH-E60150LGR
Item no.
6175948
Dimension b
60
Dimension a
150
Colour
Light grey; RAL 7035

