Equipotential busbar 1804 for concealed mounting
Type 1804 UP
|Item no. 5015545
|EAN 4012195378433



Item no. / Type
5015545 / 1804 UP
Length
120 mm
Width
120 mm
Height
53 mm
Smallest selling unit: 5 piece
5piece
piece
Description
1804/UP: Sıva altı montaj için potansiyel dengeleme barası
Bağlantı seçenekleri:
• 1,5-10 mm² kesite sahip 6 adet kablo
• 6-16 mm² kesite sahip 1 adet kablo
• Kesilmemiş olarak
• Monte edilmiş durumdaki potansiyel dengeleme barası 1804 ile
• Kutunun üzerinde, kabloların geçirileceği ve kapağın yerleştirileceği yerler ön baskı ile işaretlidir
Bağlantı seçenekleri:
• 1,5-10 mm² kesite sahip 6 adet kablo
• 6-16 mm² kesite sahip 1 adet kablo
• Kesilmemiş olarak
• Monte edilmiş durumdaki potansiyel dengeleme barası 1804 ile
• Kutunun üzerinde, kabloların geçirileceği ve kapağın yerleştirileceği yerler ön baskı ile işaretlidir
Technical data
Dimensions
| Length | 120 mm |
|---|---|
| Width | 120 mm |
| Height | 53 mm |
Technical data
| Insulator | evet |
|---|---|
| Quantity of round conductor connections, total | 7 |
| Quantity of round conductor connections 8 mm | 0 |
| Quantity of round conductor connections 10 mm | 0 |
| Quantity of round conductor connections 8-10 mm | 1 |
| Quantity of flat conductor connections up to 30 mm | 1 |
| Quantity of flat conductor connections up to 40 mm | 0 |
| Quantity of cable connections up to 6 mm², rigid | 0 |
| Quantity of cable connections up to 16 mm², rigid | 7 |
| Quantity of cable connections up to 25 mm², rigid | 0 |
| Quantity of cable connections up to 95 mm², rigid | 0 |
| Material of the contact rail | Brass |
| Material of the terminal | Çelik |
| Surface of the contact rail | Nikel kap. |
| Surface of the terminal | Galv. çinko kaplama |
| Version for | In the housing |
| Type | Fixed structure |
| Boyut | 50x5mm |
| Material | Brass |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,0748 kg CO2e / 1 Adet |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Width
Height
Item no.
1804 UP
120
120
53
5015545
1804 UP
Item no.
5015545
Length
120
Width
120
Height
53


