Equipotential busbar 1804 for surface mounting
Type 1804 AP
|Item no. 5015557
|EAN 4012195477839



Item no. / Type
5015557 / 1804 AP
Length
90,5 mm
Width
90,5 mm
Height
39,3 mm
Colour
Light grey; RAL 7035
Smallest selling unit: 10 piece
10piece
piece
Description
A 10/BP: Banyo için kutu içinde potansiyel dengeleme barası
Bağlantı olanakları:
• 6 adet kablo 1,5-10 mm²
• 1 adet kablo 6-16 mm²
• Kesilmemiş olarak
• A1804 tipi nemli ortam dağıtım kutusuna monte edilmiş potansiyel dengeleme barası 10
Bağlantı olanakları:
• 6 adet kablo 1,5-10 mm²
• 1 adet kablo 6-16 mm²
• Kesilmemiş olarak
• A1804 tipi nemli ortam dağıtım kutusuna monte edilmiş potansiyel dengeleme barası 10
Technical data
Dimensions
| Length | 90,5 mm |
|---|---|
| Width | 90,5 mm |
| Height | 39,3 mm |
Technical data
| Insulator | evet |
|---|---|
| Quantity of round conductor connections, total | 7 |
| Quantity of round conductor connections 8 mm | 0 |
| Quantity of round conductor connections 10 mm | 0 |
| Quantity of round conductor connections 8-10 mm | 0 |
| Quantity of flat conductor connections up to 30 mm | 0 |
| Quantity of flat conductor connections up to 40 mm | 0 |
| Quantity of cable connections up to 6 mm², rigid | 6 |
| Quantity of cable connections up to 16 mm², rigid | 1 |
| Quantity of cable connections up to 25 mm², rigid | 0 |
| Quantity of cable connections up to 95 mm², rigid | 0 |
| Material of the contact rail | Brass |
| Material of the terminal | Çelik |
| Surface of the contact rail | Nikel kap. |
| Surface of the terminal | Galv. çinko kaplama |
| Version for | In the housing |
| Type | Fixed structure |
| Boyut | 90,5x90,5x39 |
| Material | Polyethylene |
| Colour | Light grey; RAL 7035 |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | evet |
|---|---|
| Packaging without plastic | evet |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,2701 kg CO2e / 1 Adet |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Width
Height
Colour
Item no.
1804 AP
90,5
90,5
39,3
Light grey; RAL 7035
5015557
1804 AP
Item no.
5015557
Length
90,5
Width
90,5
Height
39,3
Colour
Light grey; RAL 7035


