Equipotential busbar 1809 for concealed mounting
Type 1809 UP
|Item no. 5015065
|EAN 4012195378198



Item no. / Type
5015065 / 1809 UP
Length
250 mm
Width
220 mm
Height
67 mm
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
1809/UP: Sıva altı montaj için potansiyel dengeleme barası
Bağlantı seçenekleri:
• Maks. 25 mm² kesite sahip 7 adet kablo
• 1 adet Rd 8-10 tipi yuvarlak iletken
• FL30'a kadar 1 adet yassı iletken veya Rd 8-10 tipi yuvarlak iletken
• Monte edilmiş durumdaki potansiyel dengeleme barası 1809 ile (kapaksız)
• Kutunun üzerinde, kabloların geçirileceği ve kapağın yerleştirileceği yerler ön baskı ile işaretlidir
Bağlantı seçenekleri:
• Maks. 25 mm² kesite sahip 7 adet kablo
• 1 adet Rd 8-10 tipi yuvarlak iletken
• FL30'a kadar 1 adet yassı iletken veya Rd 8-10 tipi yuvarlak iletken
• Monte edilmiş durumdaki potansiyel dengeleme barası 1809 ile (kapaksız)
• Kutunun üzerinde, kabloların geçirileceği ve kapağın yerleştirileceği yerler ön baskı ile işaretlidir
Technical data
Dimensions
| Length | 250 mm |
|---|---|
| Width | 220 mm |
| Height | 67 mm |
Technical data
| Insulator | evet |
|---|---|
| Quantity of round conductor connections, total | 1 |
| Quantity of round conductor connections 8 mm | 0 |
| Quantity of round conductor connections 10 mm | 0 |
| Quantity of round conductor connections 8-10 mm | 1 |
| Quantity of flat conductor connections up to 30 mm | 1 |
| Quantity of flat conductor connections up to 40 mm | 0 |
| Quantity of cable connections up to 6 mm², rigid | 0 |
| Quantity of cable connections up to 16 mm², rigid | 0 |
| Quantity of cable connections up to 25 mm², rigid | 7 |
| Quantity of cable connections up to 95 mm², rigid | 0 |
| Material of the contact rail | Brass |
| Material of the terminal | Çelik |
| Surface of the contact rail | Nikel kap. |
| Surface of the terminal | Galv. çinko kaplama |
| Version for | In the housing |
| Type | Fixed structure |
| Boyut | 50x5mm |
| Material | Brass |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,6007 kg CO2e / 1 Adet |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Width
Height
Item no.
1809 UP
250
220
67
5015065
1809 UP
Item no.
5015065
Length
250
Width
220
Height
67


