Equipotential busbar for bathrooms
Type 1804
|Item no. 5015553
|EAN 4012195378495



Item no. / Type
5015553 / 1804
Length
63 mm
Width
9,3 mm
Height
9 mm
Smallest selling unit: 5 piece
5piece
piece
Description
1804: Banyo için potansiyel dengeleme barası
Bağlantı seçenekleri:
• 1,5-10 mm² kesite sahip 6 adet kablo
• 6-16 mm² kesite sahip 1 adet kablo
• Kesilmemiş olarak
• Pirinç, nikel kaplama kontak çubuğu
• Elektro galvaniz kaplama vidalar ve sıkıştırma kelepçesi
Bağlantı seçenekleri:
• 1,5-10 mm² kesite sahip 6 adet kablo
• 6-16 mm² kesite sahip 1 adet kablo
• Kesilmemiş olarak
• Pirinç, nikel kaplama kontak çubuğu
• Elektro galvaniz kaplama vidalar ve sıkıştırma kelepçesi
Technical data
Dimensions
| Length | 63 mm |
|---|---|
| Width | 9,3 mm |
| Height | 9 mm |
Technical data
| Insulator | hayır |
|---|---|
| Quantity of round conductor connections, total | 7 |
| Quantity of round conductor connections 8 mm | 0 |
| Quantity of round conductor connections 10 mm | 0 |
| Quantity of round conductor connections 8-10 mm | 0 |
| Quantity of flat conductor connections up to 30 mm | 0 |
| Quantity of flat conductor connections up to 40 mm | 0 |
| Quantity of cable connections up to 6 mm², rigid | 6 |
| Quantity of cable connections up to 16 mm², rigid | 1 |
| Quantity of cable connections up to 25 mm², rigid | 0 |
| Quantity of cable connections up to 95 mm², rigid | 0 |
| Material of the contact rail | Brass |
| Material of the terminal | Çelik |
| Surface of the contact rail | Nikel kap. |
| Surface of the terminal | Galv. çinko kaplama |
| Version for | Without cover hood |
| Type | Fixed structure |
| Boyut | 409 |
| Material | Brass |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | evet |
|---|---|
| Packaging without plastic | evet |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,0917 kg CO2e / 1 Adet |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Width
Height
Item no.
1804
63
9,3
9
5015553
1804
Item no.
5015553
Length
63
Width
9,3
Height
9


