Equipotential busbar for small systems
Type 1809 BG
|Item no. 5015502
|EAN 4012195378372



Item no. / Type
5015502 / 1809 BG
Length
72 mm
Width
43,5 mm
Height
29 mm
Colour
Grey
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
1809/BG: Küçük tesisatlar için potansiyel dengeleme barası
Bağlantı seçenekleri:
• Maks. 6 mm² kesite sahip 3 adet çok telli kablo
• Maks. 16 mm² kesite sahip 2 adet çok telli kablo
• Gri renk, polisterol kapak
• Daldırma galvanize kaplama çelik taban plakası
• Nikel kaplama pirinç kontak çubuğu ve vidalar
Bağlantı seçenekleri:
• Maks. 6 mm² kesite sahip 3 adet çok telli kablo
• Maks. 16 mm² kesite sahip 2 adet çok telli kablo
• Gri renk, polisterol kapak
• Daldırma galvanize kaplama çelik taban plakası
• Nikel kaplama pirinç kontak çubuğu ve vidalar
Technical data
Dimensions
| Length | 72 mm |
|---|---|
| Width | 43,5 mm |
| Height | 29 mm |
Technical data
| Insulator | hayır |
|---|---|
| Quantity of round conductor connections, total | 0 |
| Quantity of round conductor connections 8 mm | 0 |
| Quantity of round conductor connections 10 mm | 0 |
| Quantity of round conductor connections 8-10 mm | 0 |
| Quantity of flat conductor connections up to 30 mm | 0 |
| Quantity of flat conductor connections up to 40 mm | 0 |
| Quantity of cable connections up to 6 mm², rigid | 3 |
| Quantity of cable connections up to 16 mm², rigid | 2 |
| Quantity of cable connections up to 25 mm², rigid | 0 |
| Quantity of cable connections up to 95 mm², rigid | 0 |
| Material of the contact rail | Brass |
| Material of the terminal | Brass |
| Surface of the contact rail | Nikel kap. |
| Surface of the terminal | Nikel kap. |
| Version for | With cover hood |
| Type | Fixed structure |
| Boyut | 72x45mm |
| Material | Brass |
| Colour | Grey |
Environmental Data
| Packaging without plastic | evet |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,3406 kg CO2e / 1 Adet |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Product images (2)
3D data downloads (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Width
Height
Colour
Item no.
1809 BG
72
43,5
29
Grey
5015502
1809 BG
Item no.
5015502
Length
72
Width
43,5
Height
29
Colour
Grey



