Equipotential busbar, simple version
Type 1808
|Item no. 5015014
|EAN 4012195378075



Item no. / Type
5015014 / 1808
Length
300 mm
Width
30 mm
Height
34 mm
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
1808: Potansiyel dengeleme barası
Bağlantı seçenekleri:
• Maks. 25 mm² kesite sahip 8 adet kablo
• Rd 8-10 tipi 1 adet yuvarlak iletken
• FL40'a kadar 1 adet yassı iletken
• Elektro galvaniz kaplama çelik kelepçe ve üst sıkıştırma parçası
• Pirinç klemens gövdesi ve kontak çubuğu, sıcak galvanize kaplı çelik vidalar
Bağlantı seçenekleri:
• Maks. 25 mm² kesite sahip 8 adet kablo
• Rd 8-10 tipi 1 adet yuvarlak iletken
• FL40'a kadar 1 adet yassı iletken
• Elektro galvaniz kaplama çelik kelepçe ve üst sıkıştırma parçası
• Pirinç klemens gövdesi ve kontak çubuğu, sıcak galvanize kaplı çelik vidalar
Technical data
Dimensions
| Length | 300 mm |
|---|---|
| Width | 30 mm |
| Height | 34 mm |
Technical data
| Insulator | hayır |
|---|---|
| Quantity of round conductor connections, total | 1 |
| Quantity of round conductor connections 8 mm | 0 |
| Quantity of round conductor connections 10 mm | 0 |
| Quantity of round conductor connections 8-10 mm | 1 |
| Quantity of flat conductor connections up to 30 mm | 0 |
| Quantity of flat conductor connections up to 40 mm | 1 |
| Quantity of cable connections up to 6 mm², rigid | 0 |
| Quantity of cable connections up to 16 mm², rigid | 0 |
| Quantity of cable connections up to 25 mm², rigid | 8 |
| Quantity of cable connections up to 95 mm², rigid | 0 |
| Material of the contact rail | Brass |
| Material of the terminal | Brass |
| Surface of the contact rail | Nikel kap. |
| Surface of the terminal | Nikel kap. |
| Version for | Without cover hood |
| Type | Fixed structure |
| Boyut | 300mm |
| Material | Brass |
Environmental Data
| Packaging without plastic | evet |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 1,5903 kg CO2e / 1 Adet |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Width
Height
Item no.
1808
300
30
34
5015014
1808
Item no.
5015014
Length
300
Width
30
Height
34


