FangFix reducing sleeve
Type 101 RH-16
|Item no. 5408101
|EAN 4012195674924



Item no. / Type
5408101 / 101 RH-16
Smallest selling unit: 25 piece
25piece
piece
Description
Reduces the drill hole of the FangFix block from Ø 20 mm to Ø 16 mm. Suitable for the installation of GFK insulating rods of Ø 16 mm.
Technical data
Dimensions
| Length | 48 mm |
|---|---|
| Width | 24 mm |
| Height | 12 mm |
| Dimension L | 48 mm |
| Dimension B | 24 mm |
| Dimension H | 12 mm |
Technical data
| Uyumluluk | 16 mm |
|---|---|
| Boyut | 16mm |
| Material | Polyamide |
| Colour | Black |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|---|
| Packaging without plastic | yes |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,0125 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (2)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Item no.
101 RH-16
5408101
101 RH-16
Item no.
5408101


