Fastening clip 604, light duty
Type 604 3 G
|Item no. 1003038
|EAN 4012195000792



Item no. / Type
For diameter
Smallest selling unit: 100 piece
100piece
piece
Description
* 3üncü ve 4üncü boyutları çivi çakma aparatı için uygun değildir.
*3 ila 21 arasındaki boyutlar pim çakma aparatı için uygun değildir.
*3 ila 21 arasındaki boyutlar pim çakma aparatı için uygun değildir.
Technical data
Dimensions
| Length | 12 mm |
|---|---|
| Width | 7 mm |
| Height | 2,4 mm |
| Dimension L | 12 mm |
| Dimension A | 4 mm |
| Dimension d | 4,5 mm |
| Dimension H | 2,4 mm |
| Dimension t | 0,7 mm |
| Dimension b | 7 mm |
| Dimension e | 6 mm |
| Dimension D | 3 mm |
Technical data
| Material thickness | 0,7 mm |
|---|---|
| For diameter | 3 |
| Hole size | 4,5 x 6 |
| Halojen İçermez | evet |
| UV-resistant | evet |
| Plastic-covered | hayır |
| Suitable in fire protection area | hayır |
| Number of cables/pipes | 1 |
| Nominal diameter | 3 mm |
| Distance to the wall | hayır |
| Version for | Tekli |
| Fastening type | Vida deliği |
| Boyut | 3mm |
| Surface | Electrogalvanized |
| Material | Steel |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,0023 kg CO2e / 1 Adet |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (4)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
For diameter
Item no.
604 3 G
3
1003038
604 4 G
4
1003046
604 5 G
5
1003054
604 6 G
6
1003062
604 7 G
7
1003070
604 8 G
8
1003089
604 9 G
9
1003097
604 10 G
10
1003100
604 11 G
11
1003119
604 12 G
12
1003127
604 13 G
13
1003135
604 16 G
16
1003178
604 19 G
19
1003194
604 20 G
20
1003208
604 21 G
21
1003216
604 23 G
23
1003232
604 25 G
25
1003259
604 28 G
28
1003283
604 32 G
32
1003321
604 35 G
35
1003356
604 37 G
37
1003372
604 40 G
40
1003402
604 47 G
47
1003461
For diameter
604 3 G
Item no.
1003038
For diameter
3
604 4 G
Item no.
1003046
For diameter
4
604 5 G
Item no.
1003054
For diameter
5
604 6 G
Item no.
1003062
For diameter
6
604 7 G
Item no.
1003070
For diameter
7
604 8 G
Item no.
1003089
For diameter
8
604 9 G
Item no.
1003097
For diameter
9
604 10 G
Item no.
1003100
For diameter
10
604 11 G
Item no.
1003119
For diameter
11
604 12 G
Item no.
1003127
For diameter
12
604 13 G
Item no.
1003135
For diameter
13
604 16 G
Item no.
1003178
For diameter
16
604 19 G
Item no.
1003194
For diameter
19
604 20 G
Item no.
1003208
For diameter
20
604 21 G
Item no.
1003216
For diameter
21
604 23 G
Item no.
1003232
For diameter
23
604 25 G
Item no.
1003259
For diameter
25
604 28 G
Item no.
1003283
For diameter
28
604 32 G
Item no.
1003321
For diameter
32
604 35 G
Item no.
1003356
For diameter
35
604 37 G
Item no.
1003372
For diameter
37
604 40 G
Item no.
1003402
For diameter
40
604 47 G
Item no.
1003461
For diameter
47


