Fastening clip 822, heavy-duty, A4
Type 822 6 A4
|Item no. 1013861
|EAN 4012195911746



Item no. / Type
For diameter
Smallest selling unit: 100 piece
100piece
piece
Description
Fastening clip, single-lobe, 6 mm
Technical data
Dimensions
| Length | 32 mm |
|---|---|
| Width | 20 mm |
| Height | 5 mm |
| Dimension L | 23,5 mm |
| Dimension A | 10 mm |
| Dimension H | 5 mm |
| Dimension t | 2 mm |
| Dimension b | 20 mm |
| Dimension L1 | 32 mm |
| Dimension D | 6 mm |
Technical data
| Material thickness | 2 mm |
|---|---|
| For diameter | 6 |
| Hole size | 6,5 x 10 |
| Halogen-free | yes |
| UV-resistant | yes |
| Plastic-covered | no |
| Suitable in fire protection area | no |
| Number of cables/pipes | 1 |
| Nominal diameter | 6 mm |
| Distance to the wall | no |
| Version for | Single-lobe |
| Fastening type | Screw hole |
| Dimension | 6mm |
| Surface | Bright, treated |
| Material | Stainless steel 1.4571 |
Environmental Data
0,0527 kg CO2e / 1 PieceCO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate
| Packaging without plastic | yes |
|---|
| CO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate | 0,0527 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (4)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
For diameter
Item no.
822 6 A4
6
1013861
822 10 A4
10
1013865
822 12 A4
12
1013869
822 14 A4
14
1013873
822 16 A4
15,2
1013877
822 18 A4
18,6
1013881
822 20 A4
20
1013885
822 22.5 A4
22,5
1013889
822 25 A4
25
1013893
822 32 A4
32
1013903
822 40 A4
40
1013911
822 50 A4
50
1013921
822 63 A4
63
1013925
For diameter
822 6 A4
Item no.
1013861
For diameter
6
822 10 A4
Item no.
1013865
For diameter
10
822 12 A4
Item no.
1013869
For diameter
12
822 14 A4
Item no.
1013873
For diameter
14
822 16 A4
Item no.
1013877
For diameter
15,2
822 18 A4
Item no.
1013881
For diameter
18,6
822 20 A4
Item no.
1013885
For diameter
20
822 22.5 A4
Item no.
1013889
For diameter
22,5
822 25 A4
Item no.
1013893
For diameter
25
822 32 A4
Item no.
1013903
For diameter
32
822 40 A4
Item no.
1013911
For diameter
40
822 50 A4
Item no.
1013921
For diameter
50
822 63 A4
Item no.
1013925
For diameter
63
