Fire protection plate, double perforated
Type GLB-PG3
|Item no. 7205464
|EAN 4012196814190



Item no. / Type
7205464 / GLB-PG3
Length
220 mm
Dimension L
220 mm
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Perforated fire protection plate (material class A1) as an effective panelling measure to fasten on supporting wooden components for the maintenance of electrical function according to DIN 4102 Part 12. Made of fibreglass light concrete which is resistant to water and frost.
Technical data
Dimensions
| Length | 220 mm |
|---|---|
| Width | 120 mm |
| Height | 20 mm |
| Dimension L | 220 mm |
Technical data
| Type of accessory | Fire protection plate |
|---|---|
| Boyut | 220x120x20 |
| Material | Fibreglass lightweight concrete |
| Colour | Grey |
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (4)
Declarations (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Dimension L
Item no.
GLB-PG3
220
220
7205464
GLB-PG3
Item no.
7205464
Length
220
Dimension L
220


