Fire protection plate, single perforated
Type GLB-PG2
|Item no. 7205462
|EAN 4012196814183



Item no. / Type
Length
Dimension L
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Perforated fire protection plate (material class A1) as effective panelling measure for fastening on supporting wooden components for the maintenance of electrical functionality according to DIN 4102 Part 12. Made of fibre-glass light concrete which is resistant to water and frost.
Technical data
Dimensions
| Length | 190 mm |
|---|---|
| Width | 120 mm |
| Height | 20 mm |
| Dimension L | 190 mm |
Technical data
| Type of accessory | Fire protection plate |
|---|---|
| Boyut | 190x120x20 |
| Material | Fibreglass lightweight concrete |
| Colour | Grey |
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (4)
Declarations (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Dimension L
Item no.
GLB-PG1
150
150
7205460
GLB-PG2
190
190
7205462
Length
Dimension L
GLB-PG1
Item no.
7205460
Length
150
Dimension L
150
GLB-PG2
Item no.
7205462
Length
190
Dimension L
190


