Fix ISO tensioning wire clip
Type 4021 K 6-13 A4
|Item no. 2307622
|EAN 4012195901853



Item no. / Type
Smallest selling unit: 100 piece
100piece
piece
Description
The cable and pipe fastenings of the special system include cable ties, fastening straps and installation strips, with which cable and pipe installations can be fastened to cable support systems such as cable or mesh cable trays or other mounting constructions. A complete tensioning wire system to suspend and catch cable weights is also a component part of the special system.
Technical data
Dimensions
| Dimension A | 21,5 mm |
|---|---|
| Dimension b | 11,5 mm |
| Dimension b1 | 16 mm |
Technical data
| Number of cables/pipes | 1 |
|---|---|
| Vida | M4x16 |
| Version for | izolasyonsuz |
| Boyut | 6-13mm |
| Surface | Bright, treated |
| Material | Stainless steel 1.4571 |
Environmental Data
| Packaging without plastic | evet |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,082 kg CO2e / 1 Adet |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Vida
Surface
Material
Item no.
4021 K 6-13 A4
M4x16
Bright, treated
Stainless steel 1.4571
2307622
4021 K 9-16 A4
M4x16
Bright, treated
Stainless steel 1.4571
2307638
4021 K 6-13 A4
Item no.
2307622
Vida
M4x16
Surface
Bright, treated
Material
Stainless steel 1.4571
4021 K 9-16 A4
Item no.
2307638
Vida
M4x16
Surface
Bright, treated
Material
Stainless steel 1.4571

