Flat angle cover, trunking type WDK 10020
Type WDK HF10020RW
|Item no. 6154212
|EAN 4012196491896



Item no. / Type
Dimension H
Colour
Smallest selling unit: 4 piece
4piece
piece
Description
Flat angle hood for changing the direction of the WDK trunking.
Technical data
Dimensions
| Length | 40 mm |
|---|---|
| Width | 22 mm |
| Height | 10 mm |
| Dimension H | 20 mm |
| Dimension a | 40 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| for duct dimension | 10 x 20 |
| Halogen-free | no |
| Protective film | no |
| Angle range, min. | 90 mm |
| Angle range, max. | 90 mm |
| Protection rating | IP30 |
| Protection rating IK code | IK04 |
| Version for | Hood fitting |
| Fastening type | Lockable |
| Trunking depth | 10 mm |
| Permitted temperature range, min. | -5 °C |
| Permitted temperature range, max. | 60 °C |
| Dimension | 10x20mm |
| Material | Polyvinylchloride |
| Colour | Pure white; RAL 9010 |
| Antibacterial treatment | no |
Environmental Data
0,0225 kg CO2e / 1 PieceCO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate
| Packaging without plastic | yes |
|---|
| CO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate | 0,0225 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (2)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (4)
Instructions and Aid (3)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Dimension H
Colour
Item no.
WDK HF10020CW
20
Cream; RAL 9001
6152600
WDK HF10020RW
20
Pure white; RAL 9010
6154212
Colour
WDK HF10020CW
Item no.
6152600
Dimension H
20
Colour
Cream; RAL 9001
WDK HF10020RW
Item no.
6154212
Dimension H
20
Colour
Pure white; RAL 9010

