Flat angle cover, trunking type WDK 60210
Type WDK HF60210GR
|Item no. 6022391
|EAN 4012196022274



Item no. / Type
Dimension H
Colour
Smallest selling unit: 2 piece
2piece
piece
Description
Flat angle hood for changing the direction of the WDK trunking.
Technical data
Dimensions
| Length | 250 mm |
|---|---|
| Width | 210 mm |
| Height | 60 mm |
| Dimension H | 210 mm |
| Dimension a | 250 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Kanal ölçüsü için | 60 x 210 |
| Halojen İçermez | no |
| Koruyucu folyo | no |
| Açı aralığı min. | 90 mm |
| Açı aralığı maks. | 90 mm |
| Koruma sınıfı | IP30 |
| Protection rating IK code | IK04 |
| Version for | Hood fitting |
| Fastening type | Lockable |
| Kanal derinliği | 60 mm |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı min. | -5 °C |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı maks. | 60 °C |
| Boyut | 60x210mm |
| Material | Polyvinylchloride |
| Colour | Stone grey; RAL 7030 |
| Antibacterial treatment | no |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|---|
| Packaging without plastic | yes |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,853 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (2)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (4)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Dimension H
Colour
Item no.
WDK HF60210GR
210
Stone grey; RAL 7030
6022391
WDK HF60210CW
210
Cream; RAL 9001
6161553
WDK HF60210LGR
210
Light grey; RAL 7035
6183476
WDK HF60210RW
210
Pure white; RAL 9010
6192971
Colour
WDK HF60210GR
Item no.
6022391
Dimension H
210
Colour
Stone grey; RAL 7030
WDK HF60210CW
Item no.
6161553
Dimension H
210
Colour
Cream; RAL 9001
WDK HF60210LGR
Item no.
6183476
Dimension H
210
Colour
Light grey; RAL 7035
WDK HF60210RW
Item no.
6192971
Dimension H
210
Colour
Pure white; RAL 9010

