Flat angle, for cable duct type LKM 60100
Type LKM F60100FS
|Item no. 6248004
|EAN 4012196312559



Item no. / Type
Dimension a
Kanal derinliği
Colour
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Flat angle including cover for changing the direction of the LKM ducts.
Equipotential bonding without additional aids, between base and cover
Equipotential bonding without additional aids, between base and cover
Technical data
Dimensions
| Length | 240 mm |
|---|---|
| Width | 100 mm |
| Height | 64 mm |
| Dimension a | 120 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | yes |
|---|---|
| Kanal ölçüsü için | 60 x 100 |
| Halojen İçermez | yes |
| kendiliğinden sönen | no |
| Koruyucu folyo | no |
| Açı aralığı min. | 90 mm |
| Açı aralığı maks. | 90 mm |
| Koruma sınıfı | IP30 |
| Protection rating IK code | IK10 |
| Version for | Base and cover |
| Fastening type | Base perforation |
| Kanal derinliği | 64 mm |
| Kanal yüksekliği min. | 64 mm |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı min. | -5 °C |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı maks. | 90 °C |
| Boyut | 60x100mm |
| Surface | Strip galvanized |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
| Antibacterial treatment | no |
Environmental Data
| Packaging without plastic | yes |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 3,2241 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (5)
Declarations (4)
Certificates (1)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Dimension a
Kanal derinliği
Colour
Item no.
LKM F60100FS
120
64
Çinko grisi
6248004
LKM F60100RW
120
64
Pure white; RAL 9010
6249507
Colour
LKM F60100FS
Item no.
6248004
Dimension a
120
Kanal derinliği
64
Colour
Çinko grisi
LKM F60100RW
Item no.
6249507
Dimension a
120
Kanal derinliği
64
Colour
Pure white; RAL 9010



