Flat angle hood, for trunking type WDK 10020
Type WDK HF10020CW
|Item no. 6152600
|EAN 4012196099139



Item no. / Type
Dimension H
Colour
Smallest selling unit: 4 piece
4piece
piece
Description
Flat angle hood for changing the direction of the WDK trunking.
Technical data
Dimensions
| Length | 40 mm |
|---|---|
| Width | 22 mm |
| Height | 10 mm |
| Dimension H | 20 mm |
| Dimension a | 40 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Kanal ölçüsü için | 10 x 20 |
| Halojen İçermez | no |
| Koruyucu folyo | no |
| Açı aralığı min. | 90 mm |
| Açı aralığı maks. | 90 mm |
| Koruma sınıfı | IP30 |
| Protection rating IK code | IK04 |
| Version for | Hood fitting |
| Fastening type | Lockable |
| Kanal derinliği | 10 mm |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı min. | -5 °C |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı maks. | 60 °C |
| Boyut | 10x20mm |
| Material | Polyvinylchloride |
| Colour | Cream; RAL 9001 |
| Antibacterial treatment | no |
Environmental Data
| Packaging without plastic | yes |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,0168 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (2)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (3)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Dimension H
Colour
Item no.
WDK HF10020CW
20
Cream; RAL 9001
6152600
WDK HF10020RW
20
Pure white; RAL 9010
6154212
Colour
WDK HF10020CW
Item no.
6152600
Dimension H
20
Colour
Cream; RAL 9001
WDK HF10020RW
Item no.
6154212
Dimension H
20
Colour
Pure white; RAL 9010

