Flat conductor, galvanised steel
Type 5052 DIN 30X3.5
|Item no. 5019347
|EAN 4012195680482



Item no. / Type
Width
Height
Smallest selling unit: 60 m
60m
m
Description
5052: Makaralar halinde yassı iletken/çelik şerit (DIN EN 50164-2'ye uygun)
• DIN 48801
• Çinko kaplama: 500 g/m² (yaklaşık 70 µm)
Kullanım alanı: Yıldırımdan korunma ve topraklama tesisatları
• DIN 48801
• Çinko kaplama: 500 g/m² (yaklaşık 70 µm)
Kullanım alanı: Yıldırımdan korunma ve topraklama tesisatları
Technical data
Dimensions
| Width | 30 mm |
|---|---|
| Height | 3,5 mm |
| Dimension B | 30 mm |
| Dimension H | 3,5 mm |
Technical data
| Normal halka (kg) | 50 |
|---|---|
| Kesit | 105 mm² |
| Normal halka (m) | 60 |
| Boyut | 30x3,5mm |
| Surface | Hot-dip galvanised |
| Material | Steel |
| Length tolerance ± | 5 % |
Accessories
Mounting accessories
Article
Type
Item no.
Amount
252 8-10 FT
5312310
Smallest selling unit: 25 piece
25piece
piece
252 8-10X16 FT
5312345
Smallest selling unit: 25 piece
25piece
piece
252 8-10XFL30 FT
5312655
Smallest selling unit: 25 piece
25piece
piece
255 30
5314518
Smallest selling unit: 20 piece
20piece
piece

Item no. 5312310
Cross-connector with intermediate plate for Rd 8−10 mm FTType
252 8-10 FT
Smallest selling unit: 25 piece
25piece
piece

Item no. 5312345
Cross-connector with intermediate plate for Rd 8−10 x Rd 16 FTType
252 8-10X16 FT
Smallest selling unit: 25 piece
25piece
piece
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (3)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Height
Item no.
5052 DIN 20X2.5
20
2,5
5019340
5052 DIN 25X3
25
3
5019342
5052 DIN 30X3
30
3
5019344
5052 DIN 30X3.5
30
3,5
5019345
5052 DIN 30X3.5
30
3,5
5019347
5052 DIN 30X4
30
4
5019350
5052 DIN 40X4
40
4
5019355
5052 DIN 40X5
40
5
5019360
Width
Height
5052 DIN 20X2.5
Item no.
5019340
Width
20
Height
2,5
5052 DIN 25X3
Item no.
5019342
Width
25
Height
3
5052 DIN 30X3
Item no.
5019344
Width
30
Height
3
5052 DIN 30X3.5
Item no.
5019345
Width
30
Height
3,5
5052 DIN 30X3.5
Item no.
5019347
Width
30
Height
3,5
5052 DIN 30X4
Item no.
5019350
Width
30
Height
4
5052 DIN 40X4
Item no.
5019355
Width
40
Height
4
5052 DIN 40X5
Item no.
5019360
Width
40
Height
5






