Fold fastening
Type 101 F-16
|Item no. 5408992
|EAN 4012195613428



Item no. / Type
5408992 / 101 F-16
Dimension L
121 mm
Dimension B
51 mm
Dimension d Ø
16 mm
Dimension d min.
30 mm
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
• To fasten a GFK rod on constructions of 4 to 20 mm
• Dimension D Ø: 16 mm
• Dimension D Ø: 16 mm
Technical data
Dimensions
| Dimension L | 121 mm |
|---|---|
| Dimension B | 51 mm |
| Dimension d Ø | 16 mm |
| Dimension d min. | 30 mm |
Technical data
| Boyut | 180x60x60 |
|---|---|
| Material | Stainless steel 1.4301 |
| Clamping range, min. | 4 mm |
| Clamping range, max. | 20 mm |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 2,99 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (2)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Dimension L
Dimension B
Dimension d Ø
Dimension d min.
Item no.
101 F-16
121
51
16
30
5408992
101 F-16
Item no.
5408992
Dimension L
121
Dimension B
51
Dimension d Ø
16
Dimension d min.
30


