Grip ISO clip, double
Type 3040 2
|Item no. 2107015
|EAN 4012195195610



Item no. / Type
Clamping range D, min.
Clamping range D, max.
Smallest selling unit: 25 piece
25piece
piece
Description
Solid cable fastening through clamping screws, with adhesive base, slot and for screwing to M6 thread.
Use the Impu-Fix ribbon conductor quick adhesive, type 509, to stick the polystyrene clips to masonry and concrete.
Use the Impu-Fix ribbon conductor quick adhesive, type 509, to stick the polystyrene clips to masonry and concrete.
Technical data
Technical data
| Darbeye dayanıklı | evet |
|---|---|
| Halojen İçermez | evet |
| Expandable | hayır |
| Number of cables/pipes | 2 |
| Fastening type | Vida deliği |
| Clamping range D, min. | 6 mm |
| Clamping range D, max. | 16 mm |
| Boyut | 6-16mm |
| Material | Polystyrene |
| Colour | Light grey; RAL 7035 |
Dimensions
| Dimension d | 28 mm |
|---|---|
| Dimension b | 18 mm |
| Ölçü a1 (mm) | 16 mm |
| Dimension b1 | 4,2 mm |
| Dimension a | 44 mm |
| Dimension c | 43 mm |
| Dimension e | 35 mm |
| Dimension f | 38 mm |
Environmental Data
| Packaging without plastic | evet |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,0434 kg CO2e / 1 Adet |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (3)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Clamping range D, min.
Clamping range D, max.
Colour
Item no.
3040 2
6
16
Light grey; RAL 7035
2107015
3041 2
16
24
Light grey; RAL 7035
2107031
Clamping range D, min.
Clamping range D, max.
3040 2
Item no.
2107015
Clamping range D, min.
6
Clamping range D, max.
16
Colour
Light grey; RAL 7035
3041 2
Item no.
2107031
Clamping range D, min.
16
Clamping range D, max.
24
Colour
Light grey; RAL 7035
