Gutter clamp for bead thickness 15−22 mm FT
Type 262 A-DIN FT
|Item no. 5316219
|EAN 4012195420019




Item no. / Type
5316219 / 262 A-DIN FT
Uyumluluk
Rd 8-10 mm
Clamping range, min.
15 mm
Clamping range, max.
22 mm
Smallest selling unit: 25 piece
25piece
piece
Description
• Suitable for bulge thickness 15−22 mm
• With 4 hexagonal bolts M6 x 16 (VA)
• With 4 hexagonal bolts M6 x 16 (VA)
Technical data
Technical data
| Type of fastening screw | Hexagonal bolt |
|---|---|
| Type of connector | Roof gutter clamp |
| Uyumluluk | Rd 8-10 mm |
| Boyut | 8mm |
| Surface | Hot-dip galvanised |
| Material | Steel |
| Clamping range, min. | 15 mm |
| Clamping range, max. | 22 mm |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,4495 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (3)
Product images (3)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Uyumluluk
Clamping range, min.
Clamping range, max.
Item no.
262 A-DIN FT
Rd 8-10
15
22
5316219
262 A-DIN FT
Item no.
5316219
Uyumluluk
Rd 8-10
Clamping range, min.
15
Clamping range, max.
22



