Hammer-head bolt
Type CL20HB M5x25 ZL
|Item no. 1148008
|EAN 4012196488704




Item no. / Type
Length
Width
Height
Vida dişi
Smallest selling unit: 50 piece
50piece
piece
Description
Hammer-head bolt for use with CL2008 profile rail
Technical data
Dimensions
| Length | 21,1 mm |
|---|---|
| Width | 10,5 mm |
| Height | 4 mm |
| Dimension L | 25 mm |
Technical data
| Thread metric | 5 |
|---|---|
| Vida dişi | M 5 x 25mm |
| Suitable for mounting rail | evet |
| Boyut | M5x25mm |
| Surface | Zinc slat |
| Material | Steel |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | evet |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,029 kg CO2e / 1 Adet |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (2)
Product images (3)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Width
Height
Vida dişi
Item no.
CL20HB M5x25 ZL
21,1
10,5
4
M 5 x 25mm
1148008
CL20HB M6x25 ZL
21,1
10,5
4
M 6 x 25mm
1148012
CL20HB M8x25 ZL
21,1
10,5
4
M 8 x 25mm
1148016
Vida dişi
CL20HB M5x25 ZL
Item no.
1148008
Length
21,1
Width
10,5
Height
4
Vida dişi
M 5 x 25mm
CL20HB M6x25 ZL
Item no.
1148012
Length
21,1
Width
10,5
Height
4
Vida dişi
M 6 x 25mm
CL20HB M8x25 ZL
Item no.
1148016
Length
21,1
Width
10,5
Height
4
Vida dişi
M 8 x 25mm


