Hammer-head bolt A4
Type MS41HB M10x30 A4
|Item no. 1148422
|EAN 4012196490356




Item no. / Type
Length
Width
Height
Vida dişi
Smallest selling unit: 50 piece
50piece
piece
Description
Hammer-head bolt for use with MS4121 and MS4141 profile rails
Technical data
Dimensions
| Length | 34,5 mm |
|---|---|
| Width | 20 mm |
| Height | 8 mm |
| Dimension L | 30 mm |
| Dimension H | 8 mm |
Technical data
| Pul | 20 mm |
|---|---|
| Vida dişi | M 10 x 30 |
| Suitable for mounting rail | evet |
| Torque | 9,9 Nm |
| Boyut | M10x30mm |
| Surface | Bright, treated |
| Material | Stainless steel |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | evet |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,3538 kg CO2e / 1 Adet |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Product images (3)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Width
Height
Vida dişi
Item no.
MS41HB M6x30 A4
34,5
20
6
M 6 x 30
1148406
MS41HB M8x30 A4
34,5
20
6
M 8 x 30
1148410
MS41HB M8x60 A4
34,5
20
6
M 8 x 60
1148414
MS41HB M8x100 A4
34,5
20
6
M 8 x 100
1148418
MS41HB M10x30 A4
34,5
20
8
M 10 x 30
1148422
MS41HB M10x60 A4
34,5
20
8
M 10 x 60
1148426
MS41HB M10x100A4
34,5
20
8
M 10 x 100
1148430
MS41HB M12x30 A4
34,5
20
9
M 12 x 30
1148434
MS41HB M12x60 A4
34,5
20
9
M 12 x 60
1148438
MS41HB M12x100A4
34,5
20
9
M 12 x 100
1148442
Height
Vida dişi
MS41HB M6x30 A4
Item no.
1148406
Length
34,5
Width
20
Height
6
Vida dişi
M 6 x 30
MS41HB M8x30 A4
Item no.
1148410
Length
34,5
Width
20
Height
6
Vida dişi
M 8 x 30
MS41HB M8x60 A4
Item no.
1148414
Length
34,5
Width
20
Height
6
Vida dişi
M 8 x 60
MS41HB M8x100 A4
Item no.
1148418
Length
34,5
Width
20
Height
6
Vida dişi
M 8 x 100
MS41HB M10x30 A4
Item no.
1148422
Length
34,5
Width
20
Height
8
Vida dişi
M 10 x 30
MS41HB M10x60 A4
Item no.
1148426
Length
34,5
Width
20
Height
8
Vida dişi
M 10 x 60
MS41HB M10x100A4
Item no.
1148430
Length
34,5
Width
20
Height
8
Vida dişi
M 10 x 100
MS41HB M12x30 A4
Item no.
1148434
Length
34,5
Width
20
Height
9
Vida dişi
M 12 x 30
MS41HB M12x60 A4
Item no.
1148438
Length
34,5
Width
20
Height
9
Vida dişi
M 12 x 60
MS41HB M12x100A4
Item no.
1148442
Length
34,5
Width
20
Height
9
Vida dişi
M 12 x 100


