Hammer-head bolt with spring A4
Type MS41HBF M8x30 A4
|Item no. 1148476
|EAN 4012196490448




Item no. / Type
Length
Width
Height
Vida dişi
Smallest selling unit: 50 piece
50piece
piece
Description
Hammer-head bolt with spring for use with MS4121 and MS4141 profile rails
Technical data
Dimensions
| Length | 34,5 mm |
|---|---|
| Width | 20 mm |
| Height | 6 mm |
| Dimension L | 30 mm |
| Dimension H | 6 mm |
Technical data
| Pul | 16 mm |
|---|---|
| Vida dişi | M 8 x 30 |
| Suitable for mounting rail | evet |
| Torque | 6,2 Nm |
| Boyut | M8x30mm |
| Surface | Bright, treated |
| Material | Stainless steel |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | evet |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,2463 kg CO2e / 1 Adet |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Product images (3)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Width
Height
Vida dişi
Item no.
MS41HBF M8x30 A4
34,5
20
6
M 8 x 30
1148476
MS41HBF M8x60 A4
34,5
20
6
M 8 x 60
1148480
MS41HBF M10x30A4
34,5
20
8
M 10 x 30
1148484
MS41HBF M10x60A4
34,5
20
8
M 10 x 60
1148488
MS41HBF M12x30A4
34,5
20
9
M 12 x 30
1148492
MS41HBF M12x60A4
34,5
20
9
M 12 x 60
1148496
Height
Vida dişi
MS41HBF M8x30 A4
Item no.
1148476
Length
34,5
Width
20
Height
6
Vida dişi
M 8 x 30
MS41HBF M8x60 A4
Item no.
1148480
Length
34,5
Width
20
Height
6
Vida dişi
M 8 x 60
MS41HBF M10x30A4
Item no.
1148484
Length
34,5
Width
20
Height
8
Vida dişi
M 10 x 30
MS41HBF M10x60A4
Item no.
1148488
Length
34,5
Width
20
Height
8
Vida dişi
M 10 x 60
MS41HBF M12x30A4
Item no.
1148492
Length
34,5
Width
20
Height
9
Vida dişi
M 12 x 30
MS41HBF M12x60A4
Item no.
1148496
Length
34,5
Width
20
Height
9
Vida dişi
M 12 x 60


