Hammer-head bolt ZL
Type ACMHB M8x30 ZL
|Item no. 1148060
|EAN 4012196488872



Item no. / Type
Length
Width
Height
Vida dişi
Smallest selling unit: 50 piece
50piece
piece
Description
Hammer-head bolt for use with CM3015, CM3518 and AM3518 profile rails
Technical data
Dimensions
| Length | 33,5 mm |
|---|---|
| Width | 16 mm |
| Height | 5 mm |
| Dimension L | 30 mm |
Technical data
| Thread metric | 8 |
|---|---|
| Vida dişi | M 8 x 30mm |
| Suitable for mounting rail | evet |
| Boyut | M8x30mm |
| Surface | Zinc slat |
| Material | Steel |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,0901 kg CO2e / 1 Adet |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Width
Height
Vida dişi
Item no.
ACMHB M6x30 ZL
33,5
16
5
M 6 x 30mm
1148056
ACMHB M8x30 ZL
33,5
16
5
M 8 x 30mm
1148060
ACMHB M8x60 ZL
33,5
16
5
M 8 x 60mm
1148064
ACMHB M10x30 ZL
33,5
16
6
M 10 x 30mm
1148068
ACMHB M10x60 ZL
33,5
16
6
M 10 x 60mm
1148072
Height
Vida dişi
ACMHB M6x30 ZL
Item no.
1148056
Length
33,5
Width
16
Height
5
Vida dişi
M 6 x 30mm
ACMHB M8x30 ZL
Item no.
1148060
Length
33,5
Width
16
Height
5
Vida dişi
M 8 x 30mm
ACMHB M8x60 ZL
Item no.
1148064
Length
33,5
Width
16
Height
5
Vida dişi
M 8 x 60mm
ACMHB M10x30 ZL
Item no.
1148068
Length
33,5
Width
16
Height
6
Vida dişi
M 10 x 30mm
ACMHB M10x60 ZL
Item no.
1148072
Length
33,5
Width
16
Height
6
Vida dişi
M 10 x 60mm

