Hanger bolt set for PV module mounting, corrugated roof
Type STSS 10x200 A2
|Item no. 5901820
|EAN 4012197459789



Item no. / Type
Length
Boşluk çapı
Smallest selling unit: 20 piece
20piece
piece
Description
Hanger bolt set to mount photovoltaic modules on pitched roofs in combination with the TP 45 support profile. Suitable for fastening in the wooden substructure of corrugated roofs made out of plastic, tin or fibre cement. Set consists of hanger bolt with pre-mounted EPDM seal, adapter plate for the support profile and additional nuts for the optional height adjustment. Fastening of the support profile with screw with slot nut, type SKS HM (please order separately).
Technical data
Dimensions
| Length | 200 mm |
|---|---|
| Dimension G | 64 mm |
| Dimension L1 | 110 mm |
Technical data
| Diameter | 10 mm |
|---|---|
| Thread metric | 10 |
| Screw system | Hexagon head |
| Screw system | Hexagonal |
| Head shape | Hexagonal |
| Thread type | Metric |
| Boşluk çapı | 10 mm |
| Boyut | 200x40x27 |
| Material | Stainless steel 1.4301 |
| Colour | stainless steel |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,0083 kg CO2e / 1 Adet |
| Max. Roof structure strength | 70 mm |
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Boşluk çapı
Item no.
STSS 10x200 A2
200
10
5901820
STSS 12x200 A2
200
12
5901826
STSS 12x300 A2
300
12
5901828
Length
Boşluk çapı
STSS 10x200 A2
Item no.
5901820
Length
200
Boşluk çapı
10
STSS 12x200 A2
Item no.
5901826
Length
200
Boşluk çapı
12
STSS 12x300 A2
Item no.
5901828
Length
300
Boşluk çapı
12
