HDMI connection, 1 module, straight outlet, as screw connection
Type MTG-HD S RW1
|Item no. 6104802
|EAN 4012195898894




Item no. / Type
Colour
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Multimedia support with one HDMI connection socket, straight cable outlet, with labelling panel, HDMI socket with screw connection. Support plate with locking fastening, suitable for horizontal and vertical installation in the system environment.
Note: Due to the device dimensions, device installation in Rapid 45 device installation trunking and ISSR..45 / ISSD..45 service poles is not possible.
Note: Due to the device dimensions, device installation in Rapid 45 device installation trunking and ISSR..45 / ISSD..45 service poles is not possible.
Technical data
Dimensions
| Width | 45 mm |
|---|---|
| Height | 45 mm |
Technical data
| Hinged cover | no |
|---|---|
| Halojen İçermez | yes |
| Ünite sayısı | 1 |
| Çekme yükü azaltma imkanı | no |
| Koruma sınıfı | IP20 |
| Support ring | no |
| With dust protection | no |
| With printed label | no |
| Lamp-wire connector | no |
| Depth | 9 mm |
| Surface version | Matt |
| Transparent | no |
| Combination | Basic element with central cover plate |
| Use | HDMI |
| Labelling panel | With labelling panel |
| Fastening type | Lock |
| Boyut | 45x45mm |
| Material | Polycarbonate |
| Colour | Pure white; RAL 9010 |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,3789 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Instructions and Aid (1)
Product images (3)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Use
Colour
Outlet direction
Item no.
MTG-HD S RW1
HDMI
Pure white; RAL 9010
6104802
MTG-HD S SWGR1
HDMI
Black-grey; RAL 7021
Straight
6104805
MTG-HD S AL1
HDMI
Aluminium painted
6104808
Colour
MTG-HD S RW1
Item no.
6104802
Use
HDMI
Colour
Pure white; RAL 9010
MTG-HD S SWGR1
Item no.
6104805
Use
HDMI
Colour
Black-grey; RAL 7021
Outlet direction
Straight
MTG-HD S AL1
Item no.
6104808
Use
HDMI
Colour
Aluminium painted


