Head plate, light-duty version FT
Type KU 7 FT
|Item no. 6349102
|EAN 4012196191413



Item no. / Type
6349102 / KU 7 FT
Length
200 mm
Width
100 mm
Height
121,5 mm
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Light-duty head plate for mounting on US 7 support.
Please order fastening material (two hexagonal bolts SKS 12 x 100) separately.
Technical data
Dimensions
| Length | 200 mm |
|---|---|
| Width | 100 mm |
| Height | 121,5 mm |
Technical data
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
|---|---|
| Açı aralığı min. | 90 mm |
| Açı aralığı maks. | 90 mm |
| Suitable for ceiling fastening | yes |
| Suitable for panel fastening | no |
| Suitable for profile shapes | U profile |
| Version for | Screw head plate |
| Boyut | 200x100 |
| Surface | Hot-dip galvanised |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 3,337 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (5)
Declarations (3)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Width
Height
Item no.
KU 7 FT
200
100
121,5
6349102
KU 7 FT
Item no.
6349102
Length
200
Width
100
Height
121,5



