Head plate, longitudinal
Type KI 8 FT
|Item no. 6347053
|EAN 4012196190515



Item no. / Type
6347053 / KI 8 FT
Length
200 mm
Width
100 mm
Height
156,5 mm
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Head plate for mounting on IS 8 support.
Including appropriate fastening material.
Limit the length of the support to max. 2,000 mm.
Technical data
Dimensions
| Length | 200 mm |
|---|---|
| Width | 100 mm |
| Height | 156,5 mm |
Technical data
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
|---|---|
| Açı aralığı min. | 90 mm |
| Açı aralığı maks. | 90 mm |
| Suitable for ceiling fastening | yes |
| Suitable for panel fastening | no |
| Suitable for profile shapes | I profile |
| Version for | Screw head plate |
| Boyut | 200mm |
| Surface | Hot-dip galvanised |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 3,4015 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Width
Height
Item no.
KI 8 FT
200
100
156,5
6347053
KI 8 FT
Item no.
6347053
Length
200
Width
100
Height
156,5


