Head plate, transverse
Type KI 8 NOK FT
|Item no. 6347061
|EAN 4012196190577



Item no. / Type
6347061 / KI 8 NOK FT
Length
200 mm
Width
100 mm
Height
156,5 mm
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Head plate for installation in IS 8 support. The cable trays and ladders run in a transverse direction.
Including appropriate fastening material.
Limit the length of the support to max. 2,000 mm.
Technical data
Dimensions
| Length | 200 mm |
|---|---|
| Width | 100 mm |
| Height | 156,5 mm |
Technical data
| Rustproof steel, pickled | no |
|---|---|
| Angle range, min. | 90 mm |
| Angle range, max. | 90 mm |
| Suitable for ceiling fastening | yes |
| Suitable for panel fastening | no |
| Suitable for profile shapes | I profile |
| Version for | Screw head plate |
| Dimension | 200mm |
| Surface | Hot-dip galvanised |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Environmental Data
3,4202 kg CO2e / 1 PieceCO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate
| CO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate | 3,4202 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Width
Height
Item no.
KI 8 NOK FT
200
100
156,5
6347061
KI 8 NOK FT
Item no.
6347061
Length
200
Width
100
Height
156,5


