Height adjustment unit
Type IBNEV 110
|Item no. 7399920
|EAN 4012196331918




Item no. / Type
Width
Height-adjustment range, min.
Height-adjustment range, max.
Smallest selling unit: 10 piece
10piece
piece
Description
Height adjustment kit for IBK system components.
For levelling boxes, connectors and supports.
For levelling boxes, connectors and supports.
Technical data
Dimensions
| Length | 92,5 mm |
|---|---|
| Width | 36 mm |
| Height | 110 mm |
| Dimension h | 110 mm |
Technical data
| Height-adjustment range, min. | 35 mm |
|---|---|
| Height-adjustment range, max. | 105 mm |
| Surface | Strip galvanised |
| Material | Steel |
Environmental Data
0,5207 kg CO2e / 1 PieceCO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate
| CO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate | 0,5207 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (2)
Instructions and Aid (1)
Product images (3)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Height-adjustment range, min.
Height-adjustment range, max.
Item no.
IBNEV 110
36
35
105
7399920
IBNEV 150
36
75
145
7399923
IBNEV 190
36
115
185
7399926
IBNEV 230
36
155
225
7399929
Height-adjustment range, min.
Height-adjustment range, max.
IBNEV 110
Item no.
7399920
Width
36
Height-adjustment range, min.
35
Height-adjustment range, max.
105
IBNEV 150
Item no.
7399923
Width
36
Height-adjustment range, min.
75
Height-adjustment range, max.
145
IBNEV 190
Item no.
7399926
Width
36
Height-adjustment range, min.
115
Height-adjustment range, max.
185
IBNEV 230
Item no.
7399929
Width
36
Height-adjustment range, min.
155
Height-adjustment range, max.
225
