Height adjustment unit RKNEV2
Type RK NEV2 110
|Item no. 7405815
|EAN 4012195891215



Item no. / Type
Seviye ayarı aralığı min.
Seviye ayarı aralığı maks.
Smallest selling unit: 1 PU
1PU
PU
Description
For flushfloor height adjustment of the height adjustable cassette units and the OKB screed-flush trunking system. The VPE consists of 4 height adjustment units.
Technical data
Technical data
| Seviye ayarı aralığı min. | 140 mm |
|---|---|
| Seviye ayarı aralığı maks. | 190 mm |
| Boyut | M8x110mm |
| Surface | Electrogalvanized |
| Material | Steel |
| Suitable for ducts and trunking | yes |
| Suitable for cassettes | yes |
| With footfall sound insulation | no |
| Material of the foot | Metal |
Dimensions
| Dimension h | 110 mm |
|---|
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,7442 kg CO2e / 4 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (4)
Certificates (1)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Seviye ayarı aralığı min.
Seviye ayarı aralığı maks.
Item no.
RK NEV2 70
100
150
7405814
RK NEV2 110
140
190
7405815
RK NEV2 150
180
230
7405816
RK NEV2 190
220
270
7405817
RK NEV2 230
260
310
7405818
RK NEV2 270
300
355
7405819
Seviye ayarı aralığı min.
Seviye ayarı aralığı maks.
RK NEV2 70
Item no.
7405814
Seviye ayarı aralığı min.
100
Seviye ayarı aralığı maks.
150
RK NEV2 110
Item no.
7405815
Seviye ayarı aralığı min.
140
Seviye ayarı aralığı maks.
190
RK NEV2 150
Item no.
7405816
Seviye ayarı aralığı min.
180
Seviye ayarı aralığı maks.
230
RK NEV2 190
Item no.
7405817
Seviye ayarı aralığı min.
220
Seviye ayarı aralığı maks.
270
RK NEV2 230
Item no.
7405818
Seviye ayarı aralığı min.
260
Seviye ayarı aralığı maks.
310
RK NEV2 270
Item no.
7405819
Seviye ayarı aralığı min.
300
Seviye ayarı aralığı maks.
355
