Hexagonal bolt DIN 933 V2A
Type HHS M10x45 A2
|Item no. 3156040
|EAN 4012195849490




Item no. / Type
Dimension L
Thread metric
Dimension d
WAF
Smallest selling unit: 50 piece
50piece
piece
Description
Hexagonal bolt according to DIN 933 with metric thread.
Technical data
Dimensions
| Length | 45 mm |
|---|---|
| Dimension L | 45 mm |
| Dimension d | 10 mm |
| Dimension D | 10 mm |
Technical data
| Thread metric | 10 |
|---|---|
| Vida dişi | M10 |
| With washer | hayır |
| With nut | hayır |
| Self-locking | hayır |
| With flange | hayır |
| WAF | 17 |
| Screw system | Hexagonal |
| Full thread | evet |
| Vida dişi uzunluğu | 45 mm |
| Thread type | Metric |
| Boyut | M10x45mm |
| Surface | Bright, treated |
| Material | Stainless steel |
| Left thread | no |
Environmental Data
| Packaging without plastic | evet |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,1626 kg CO2e / 1 Adet |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (2)
Product images (3)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Dimension L
Thread metric
Dimension d
WAF
Material
Item no.
HHS M10x45 A2
45
10
10
17
Stainless steel
3156040
HHS M12x45 A2
45
12
12
19
Stainless steel
3156042
HHS M16x50 A2
50
16
16
24
Stainless steel
3156044
Dimension L
Thread metric
Dimension d
WAF
HHS M10x45 A2
Item no.
3156040
Dimension L
45
Thread metric
10
Dimension d
10
WAF
17
Material
Stainless steel
HHS M12x45 A2
Item no.
3156042
Dimension L
45
Thread metric
12
Dimension d
12
WAF
19
Material
Stainless steel
HHS M16x50 A2
Item no.
3156044
Dimension L
50
Thread metric
16
Dimension d
16
WAF
24
Material
Stainless steel

