Hexagonal bolt for trapezoidal fastening TPB 100
Type SKS 10x110 G
|Item no. 6418244
|EAN 4012196348794



Item no. / Type
6418244 / SKS 10x110 G
Dimension L
110 mm
Thread metric
10
Dimension d
10 mm
WAF
17
Material
Steel
Smallest selling unit: 20 piece
20piece
piece
Description
Hexagonal bolt for mounting trapezoidal fastening TPB 100, with shaft and thread, including hexagonal nut and 2 washers.
Technical data
Dimensions
| Length | 110 mm |
|---|---|
| Dimension L | 110 mm |
| Dimension d | 10 mm |
Technical data
| Thread metric | 10 |
|---|---|
| Vida dişi | M10 |
| Mukavemet sınıfı | 5.6 |
| With washer | yes |
| With nut | yes |
| Self-locking | no |
| Thread increase | 1,5 mm |
| With flange | no |
| WAF | 17 |
| Screw system | Hexagonal |
| Full thread | yes |
| Vida dişi uzunluğu | 110 mm |
| Boyut | M10x110 |
| Surface | Electrogalvanized |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
| Left thread | no |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,1648 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Dimension L
Thread metric
Dimension d
WAF
Material
Item no.
SKS 10x110 G
110
10
10
17
Steel
6418244
SKS 10x110 G
Item no.
6418244
Dimension L
110
Thread metric
10
Dimension d
10
WAF
17
Material
Steel

