Hexagonal bolt M12 F
Type SKS 12x30 F
|Item no. 3163091
|EAN 4012195258070




Item no. / Type
Dimension L
Dimension d
Smallest selling unit: 20 piece
20piece
piece
Description
Konstrüksiyon yapı parçalarını genel amaçlı tespitlemek için altıgen vida.
Technical data
Dimensions
| Length | 30 mm |
|---|---|
| Dimension L | 30 mm |
| Dimension d | 12 mm |
Technical data
| Thread metric | 12 |
|---|---|
| Vida dişi | M 12 x 30 |
| Mukavemet sınıfı | 8.8 |
| With washer | evet |
| With nut | evet |
| Self-locking | hayır |
| Thread increase | 1,75 mm |
| WAF | 19 |
| Screw system | Hexagonal |
| Full thread | evet |
| Vida dişi uzunluğu | 30 mm |
| Thread type | Metric |
| Boyut | M12x30 |
| Surface | Hot galvanized |
| Material | Steel |
| Colour | Çinko grisi |
| Left thread | no |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,1714 kg CO2e / 1 Adet |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (3)
Instructions and Aid (1)
Product images (3)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Dimension L
Thread metric
Dimension d
WAF
Material
Item no.
SKS 12x30 F
30
12
12
19
Steel
3163091
SKS 12x130 F
130
12
12
19
Steel
6408478
SKS 12x80 F
80
12
12
19
Steel
6418287
SKS 12x100 F
100
12
12
19
Steel
6418295
SKS 12x110 F
110
12
12
19
Steel
6418317
Dimension L
SKS 12x30 F
Item no.
3163091
Dimension L
30
Thread metric
12
Dimension d
12
WAF
19
Material
Steel
SKS 12x130 F
Item no.
6408478
Dimension L
130
Thread metric
12
Dimension d
12
WAF
19
Material
Steel
SKS 12x80 F
Item no.
6418287
Dimension L
80
Thread metric
12
Dimension d
12
WAF
19
Material
Steel
SKS 12x100 F
Item no.
6418295
Dimension L
100
Thread metric
12
Dimension d
12
WAF
19
Material
Steel
SKS 12x110 F
Item no.
6418317
Dimension L
110
Thread metric
12
Dimension d
12
WAF
19
Material
Steel

