Hexagonal bolt M8 F
Type SKS 8x16 F
|Item no. 3158624
|EAN 4012195256571




Item no. / Type
Dimension L
Dimension d
Smallest selling unit: 50 piece
50piece
piece
Description
Konstrüksiyon yapı parçalarını genel amaçlı tespitlemek için altıgen vida.
Technical data
Dimensions
| Length | 16 mm |
|---|---|
| Dimension L | 16 mm |
| Dimension d | 8 mm |
Technical data
| Thread metric | 8 |
|---|---|
| Vida dişi | M 8 x 16 |
| Mukavemet sınıfı | 8.8 |
| With washer | evet |
| With nut | evet |
| Self-locking | hayır |
| Thread increase | 1,25 mm |
| WAF | 13 |
| Screw system | Hexagonal |
| Full thread | evet |
| Vida dişi uzunluğu | 16 mm |
| Thread type | Metric |
| Boyut | M8x16 |
| Surface | Hot galvanized |
| Material | Steel |
| Colour | Çinko grisi |
| Left thread | no |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,0497 kg CO2e / 1 Adet |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Instructions and Aid (1)
Product images (3)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Dimension L
Thread metric
Dimension d
WAF
Material
Item no.
SKS 8x16 F
16
8
8
13
Steel
3158624
SKS 8x20 F
20
8
8
13
Steel
3158632
SKS 8x30 F
30
8
8
13
Steel
3158640
Dimension L
SKS 8x16 F
Item no.
3158624
Dimension L
16
Thread metric
8
Dimension d
8
WAF
13
Material
Steel
SKS 8x20 F
Item no.
3158632
Dimension L
20
Thread metric
8
Dimension d
8
WAF
13
Material
Steel
SKS 8x30 F
Item no.
3158640
Dimension L
30
Thread metric
8
Dimension d
8
WAF
13
Material
Steel

