Hexagonal M6 F
Type SKS 6x12 F
|Item no. 3156494
|EAN 4012195255857




Item no. / Type
Dimension L
Dimension d
Smallest selling unit: 100 piece
100piece
piece
Description
Konstrüksiyon yapı parçalarını genel amaçlı tespitlemek için altıgen vida.
Technical data
Dimensions
| Length | 12 mm |
|---|---|
| Dimension L | 12 mm |
| Dimension d | 6 mm |
Technical data
| Thread metric | 6 |
|---|---|
| Vida dişi | M 6 x 12 |
| Mukavemet sınıfı | 5.6 |
| With washer | evet |
| With nut | evet |
| Self-locking | hayır |
| Thread increase | 1 mm |
| With flange | hayır |
| WAF | 10 |
| Screw system | Hexagonal |
| Full thread | evet |
| Vida dişi uzunluğu | 12 mm |
| Thread type | Metric |
| Boyut | M6x12 |
| Surface | Hot galvanized |
| Material | Steel |
| Colour | Çinko grisi |
| Left thread | no |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,0218 kg CO2e / 1 Adet |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Instructions and Aid (1)
Product images (3)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Dimension L
Thread metric
Dimension d
WAF
Material
Item no.
SKS 6x12 F
12
6
6
10
Steel
3156494
SKS 6x20 F
20
6
6
10
Steel
3156516
SKS 6x30 F
30
6
6
10
Steel
3156524
Dimension L
SKS 6x12 F
Item no.
3156494
Dimension L
12
Thread metric
6
Dimension d
6
WAF
10
Material
Steel
SKS 6x20 F
Item no.
3156516
Dimension L
20
Thread metric
6
Dimension d
6
WAF
10
Material
Steel
SKS 6x30 F
Item no.
3156524
Dimension L
30
Thread metric
6
Dimension d
6
WAF
10
Material
Steel

