Hexagonal nut DIN 934 V2A
Type HN M6 A2
|Item no. 3397068
|EAN 4012195297673



Item no. / Type
Dimension d
Dimension h
WAF
Smallest selling unit: 100 piece
100piece
piece
Description
Metrik vida dişli, DIN 934'e uygun altı köşe başlı somun.
Technical data
Technical data
| Thread metric | 6 |
|---|---|
| Halojen İçermez | evet |
| Vida dişi | M6 |
| Thread type | Metric |
| Self-locking | hayır |
| With flange | hayır |
| WAF | 10 |
| Boyut | M6 |
| Surface | Bright, treated |
| Material | Stainless steel |
| Left thread | no |
| Thread, imperial | 1/4" |
| Nut version | Nut |
| Screw system nut | Hexagon head |
Dimensions
| Dimension d | 6 mm |
|---|---|
| Dimension h | 5,2 mm |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | evet |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,0106 kg CO2e / 1 Adet |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Dimension d
Dimension h
WAF
Item no.
HN M6 A2
6
5,2
10
3397068
HN M8 A2
8
6,8
13
3397084
HN M10 A2
10
8,4
17
3397106
HN M12 A2
12
10,8
19
3397114
Dimension d
Dimension h
WAF
HN M6 A2
Item no.
3397068
Dimension d
6
Dimension h
5,2
WAF
10
HN M8 A2
Item no.
3397084
Dimension d
8
Dimension h
6,8
WAF
13
HN M10 A2
Item no.
3397106
Dimension d
10
Dimension h
8,4
WAF
17
HN M12 A2
Item no.
3397114
Dimension d
12
Dimension h
10,8
WAF
19
