Hexagonal nut DIN 934 V4A
Type HN M12 A4
|Item no. 3397145
|EAN 4012195894810



Item no. / Type
Dimension d
Dimension h
WAF
Smallest selling unit: 100 piece
100piece
piece
Description
Metrik vida dişli, DIN 934'e uygun altı köşe başlı somun.
Technical data
Technical data
| Thread metric | 12 |
|---|---|
| Halojen İçermez | evet |
| Vida dişi | M12 |
| Thread type | Metric |
| Mukavemet sınıfı | 8 |
| Self-locking | hayır |
| With flange | hayır |
| WAF | 19 |
| Boyut | M12 |
| Surface | Bright, treated |
| Material | Stainless steel |
| Left thread | no |
| Thread, imperial | 1/2" |
| Nut version | Nut |
| Screw system nut | Hexagon head |
Dimensions
| Dimension d | 12 mm |
|---|---|
| Dimension h | 10,8 mm |
Environmental Data
| Packaging without plastic | evet |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,0834 kg CO2e / 1 Adet |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Dimension d
Dimension h
WAF
Item no.
HN M12 A4
12
10,8
19
3397145
HN M6 A4
6
5,2
10
3400173
HN M8 A4
8
6,8
13
3400175
HN M10 A4
10
8,4
17
3400177
Dimension d
Dimension h
WAF
HN M12 A4
Item no.
3397145
Dimension d
12
Dimension h
10,8
WAF
19
HN M6 A4
Item no.
3400173
Dimension d
6
Dimension h
5,2
WAF
10
HN M8 A4
Item no.
3400175
Dimension d
8
Dimension h
6,8
WAF
13
HN M10 A4
Item no.
3400177
Dimension d
10
Dimension h
8,4
WAF
17
