Hexagonal wood screw DIN 571
Type HHWS 6x40 G
|Item no. 3188043
|EAN 4012195866718



Item no. / Type
Dimension L
WAF
Smallest selling unit: 50 piece
50piece
piece
Description
910 tipi kanatlı dübel için.
Technical data
Dimensions
| Length | 40 mm |
|---|---|
| Dimension L | 40 mm |
| Dimension D | 6 mm |
Technical data
| WAF | 10 |
|---|---|
| Screw system | Hexagon head |
| Head shape | Hexagonal |
| Boşluk çapı | 6 mm |
| Boyut | 6x40mm |
| Surface | Electrogalvanized |
| Material | Steel |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | evet |
|---|---|
| Packaging without plastic | evet |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,0206 kg CO2e / 1 Adet |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (3)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Dimension L
WAF
Material
Item no.
HHWS 6x40 G
40
10
Steel
3188043
HHWS 6x50 G
50
10
Steel
3188051
HHWS 6x60 G
60
10
Steel
3188078
HHWS 6x80 G
80
10
Steel
3188094
HHWS 8x40 G
40
13
Steel
3188140
HHWS 8x50 G
50
13
Steel
3188159
HHWS 8x60 G
60
13
Steel
3188167
HHWS 8x70 G
70
13
Steel
3188175
HHWS 8x80 G
80
13
Steel
3188183
HHWS 8x100 G
100
13
Steel
3188205
HHWS 10x60 G
60
17
Steel
3188256
HHWS 10x70 G
70
17
Steel
3188272
HHWS 10x80 G
80
17
Steel
3188280
HHWS 10x100 G
100
17
Steel
3188302
HHWS 12x70 G
70
19
Steel
3188361
HHWS 12x80 G
80
19
Steel
3188388
Dimension L
WAF
HHWS 6x40 G
Item no.
3188043
Dimension L
40
WAF
10
Material
Steel
HHWS 6x50 G
Item no.
3188051
Dimension L
50
WAF
10
Material
Steel
HHWS 6x60 G
Item no.
3188078
Dimension L
60
WAF
10
Material
Steel
HHWS 6x80 G
Item no.
3188094
Dimension L
80
WAF
10
Material
Steel
HHWS 8x40 G
Item no.
3188140
Dimension L
40
WAF
13
Material
Steel
HHWS 8x50 G
Item no.
3188159
Dimension L
50
WAF
13
Material
Steel
HHWS 8x60 G
Item no.
3188167
Dimension L
60
WAF
13
Material
Steel
HHWS 8x70 G
Item no.
3188175
Dimension L
70
WAF
13
Material
Steel
HHWS 8x80 G
Item no.
3188183
Dimension L
80
WAF
13
Material
Steel
HHWS 8x100 G
Item no.
3188205
Dimension L
100
WAF
13
Material
Steel
HHWS 10x60 G
Item no.
3188256
Dimension L
60
WAF
17
Material
Steel
HHWS 10x70 G
Item no.
3188272
Dimension L
70
WAF
17
Material
Steel
HHWS 10x80 G
Item no.
3188280
Dimension L
80
WAF
17
Material
Steel
HHWS 10x100 G
Item no.
3188302
Dimension L
100
WAF
17
Material
Steel
HHWS 12x70 G
Item no.
3188361
Dimension L
70
WAF
19
Material
Steel
HHWS 12x80 G
Item no.
3188388
Dimension L
80
WAF
19
Material
Steel
