Hook-head screw A4
Type MS40HB M6x30 A4
|Item no. 1148146
|EAN 4012196489541



Item no. / Type
Length
Width
Height
Vida dişi
Smallest selling unit: 50 piece
50piece
piece
Description
Hook-head screw for use with MS4022 profile rail
Technical data
Dimensions
| Length | 35 mm |
|---|---|
| Width | 17 mm |
| Height | 10 mm |
Technical data
| Thread metric | 6 |
|---|---|
| Vida dişi | M6x30mm |
| Suitable for mounting rail | evet |
| Torque | 2,9 Nm |
| Boyut | M6x30mm |
| Surface | Bright, treated |
| Material | Stainless steel |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,2305 kg CO2e / 1 Adet |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Width
Height
Vida dişi
Item no.
MS40HB M6x30 A4
35
17
10
M6x30mm
1148146
MS40HB M8x30 A4
35
17
10
M8x30mm
1148150
MS40HB M8x60 A4
35
17
10
M8x60mm
1148154
MS40HB M10x30 A4
35
14
7,5
M10x30mm
1148160
MS40HB M10x60 A4
35
14
7,5
M10x60mm
1148164
MS40HB M12x30 A4
35
14
7,5
M12x30mm
1148168
MS40HB M12x60 A4
35
14
7,5
M12x60mm
1148170
Width
Height
Vida dişi
MS40HB M6x30 A4
Item no.
1148146
Length
35
Width
17
Height
10
Vida dişi
M6x30mm
MS40HB M8x30 A4
Item no.
1148150
Length
35
Width
17
Height
10
Vida dişi
M8x30mm
MS40HB M8x60 A4
Item no.
1148154
Length
35
Width
17
Height
10
Vida dişi
M8x60mm
MS40HB M10x30 A4
Item no.
1148160
Length
35
Width
14
Height
7,5
Vida dişi
M10x30mm
MS40HB M10x60 A4
Item no.
1148164
Length
35
Width
14
Height
7,5
Vida dişi
M10x60mm
MS40HB M12x30 A4
Item no.
1148168
Length
35
Width
14
Height
7,5
Vida dişi
M12x30mm
MS40HB M12x60 A4
Item no.
1148170
Length
35
Width
14
Height
7,5
Vida dişi
M12x60mm

