Hook-head screw A4
Type MS50HB M12x30 A4
|Item no. 1148276
|EAN 4012196489817



Item no. / Type
Length
Width
Height
Thread
Smallest selling unit: 50 piece
50piece
piece
Description
Hook-head screw for use with MS5030 profile rail
Technical data
Dimensions
| Length | 43,3 mm |
|---|---|
| Width | 13 mm |
| Height | 10 mm |
Technical data
| Thread metric | 12 |
|---|---|
| Thread | M12x30mm |
| Suitable for mounting rail | yes |
| Dimension | M12x30mm |
| Surface | Bright, treated |
| Material | Stainless steel |
Environmental Data
0,4289 kg CO2e / 1 PieceCO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|
| CO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate | 0,4289 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (2)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Width
Height
Thread
Item no.
MS50HB M12x30 A4
43,3
13
10
M12x30mm
1148276
MS50HB M12x60 A4
43,3
13
10
M12x60mm
1148280
Thread
MS50HB M12x30 A4
Item no.
1148276
Length
43,3
Width
13
Height
10
Thread
M12x30mm
MS50HB M12x60 A4
Item no.
1148280
Length
43,3
Width
13
Height
10
Thread
M12x60mm

