HoverCube VH-4, 3x earthing pin socket, 1x CEE 16 A, with compressed air connection
Type VH-4L 3SF1C16
|Item no. 6109818
|EAN 4012195125167




Item no. / Type
6109818 / VH-4L 3SF1C16
Number of SCHUKO sockets
0
FI protection switch
Without
Colour
Graphite black; RAL 9011
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Housing equipped and pre-wired, with 1 m pipe 1/2" and connection for compressed air hose 13 x 3.5 mm and 2-way distributor 1/2", with suspension lug, grip hook and four cover plates.
Equipped as follows: 3x single sockets with earthing pin 16 A/250 V with increased touch protection, pre-wired for an AC current, connection via 1x 3-pin terminal, 1x CEE socket
16 A/415 V, with partition for circuit separation.
- Housing in graphite black, RAL 9011
- Cover plates in rape yellow, RAL 1021.
Equipped as follows: 3x single sockets with earthing pin 16 A/250 V with increased touch protection, pre-wired for an AC current, connection via 1x 3-pin terminal, 1x CEE socket
16 A/415 V, with partition for circuit separation.
- Housing in graphite black, RAL 9011
- Cover plates in rape yellow, RAL 1021.
Technical data
Dimensions
| Width | 140 mm |
|---|---|
| Height | 1100 mm |
Technical data
| Koruma sınıfı | IP20 |
|---|---|
| Depth | 196 mm |
| Number of SCHUKO sockets | 0 |
| CEE socket, 16 A | 1x16A5p400V |
| CEE socket, 32 A | Without |
| FI protection switch | Without |
| Supply/connection option | Miscellaneous |
| Handling | abhängbar |
| Other installations and/or empty slots | 4 |
| Military version | no |
| Boyut | 140x140x1100 |
| Material | Polyamide |
| Colour | Graphite black; RAL 9011 |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 5,6022 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Accessories
Mounting accessories
Article
Type
Item no.
Amount

Item no. 6109887
Positioner for power supply units VHType
VH-POS
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (2)
Instructions and Aid (3)
Product images (3)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Number of SCHUKO sockets
FI protection switch
Colour
Item no.
VH-4L 3SF1C16
0
Yok
Graphite black; RAL 9011
6109818
VH-4L 3SF1C16
Item no.
6109818
Number of SCHUKO sockets
0
FI protection switch
Yok
Colour
Graphite black; RAL 9011


