I support connector VIS 8 FT
Type VIS 8 FT
|Item no. 6018300
|EAN 4012196014231



Item no. / Type
6018300 / VIS 8 FT
Smallest selling unit: 10 piece
10piece
piece
Description
I support connector to connect IS 8 supports.
Including appropriate fastening material.
Technical data
Dimensions
| Length | 200 mm |
|---|---|
| Width | 68 mm |
| Height | 17,5 mm |
Technical data
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
|---|---|
| Drill hole spacing, centre | 50 mm |
| With screw accessories | yes |
| Ölçü | 17,5 x 68 x 200 |
| Suitable for profile shapes | I profile |
| Boyut | 200x68 |
| Surface | Hot-dip galvanised |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 1,8445 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (4)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Item no.
VIS 8 FT
6018300
VIS 8 FT
Item no.
6018300


