IKR6 installation unit, for 2 part units
Type IKR-6 RW
|Item no. 6119319
|EAN 4012195889373



Item no. / Type
6119319 / IKR-6 RW
Length
185 mm
Colour
Pure white; RAL 9010
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Installation unit to accept protective units such as miniature circuit breakers of FI protection switches up to 2 PUs, suitable for installation in Rapid 80 device installation trunking systems and ISS service poles.
Installation unit, consisting of:
- Accessory mounting box, triple, type 71GD9-2
- Cover, incl. PVC support clamp for 2 PUs, colour: see table
- Cover frame AR45, triple, without labelling panel, colour: pure white
For installation in Rapid 80 device installation trunking and ISS service poles.
Installation unit, consisting of:
- Accessory mounting box, triple, type 71GD9-2
- Cover, incl. PVC support clamp for 2 PUs, colour: see table
- Cover frame AR45, triple, without labelling panel, colour: pure white
For installation in Rapid 80 device installation trunking and ISS service poles.
Technical data
Dimensions
| Length | 185 mm |
|---|---|
| Width | 84 mm |
| Height | 95 mm |
Technical data
| Halojen İçermez | no |
|---|---|
| Ünite sayısı | 2 |
| Uygun kanal derinliği | 80 |
| Sıra sayısı | 1 |
| DIN Rayı | yes |
| With mounting plate | yes |
| Surface version | Matt |
| Mounting type | Device installation duct |
| Boyut | 84x185x95mm |
| Material | Polycarbonate |
| Colour | Pure white; RAL 9010 |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|---|
| Packaging without plastic | yes |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,8045 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (2)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Colour
Item no.
IKR-6 RW
185
Pure white; RAL 9010
6119319
IKR-6 RW
Item no.
6119319
Length
185
Colour
Pure white; RAL 9010

