Insert plate FS
Type ELB-L 20 FS
|Item no. 6103235
|EAN 4012196420735



Item no. / Type
Length
Width
Smallest selling unit: 3 m
3m
m
Description
Insert plate for use in cable ladders.
For fastening in wide span cable ladders, use truss-head bolts with combination nut of type FR SB 6x30.
For fastening in wide span cable ladders, use truss-head bolts with combination nut of type FR SB 6x30.
Technical data
Dimensions
| Length | 3000 mm |
|---|---|
| Width | 200 mm |
| Height | 45 mm |
| Dimension B | 200 mm |
Technical data
| Material thickness | 1 mm |
|---|---|
| Boyut | 200x3000 |
| Surface | Strip galvanized |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 2,3268 kg CO2e / 1 Meter |
|---|
Accessories
Mounting accessories
Article
Type
Item no.
Amount

Item no. 6406907
Truss-head bolt with flange nut FType
FRSB 6x30 F
Smallest selling unit: 100 piece
100piece
piece
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (4)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Width
Item no.
ELB-L 20 FS
3000
200
6103235
ELB-L 30 FS
3000
300
6103251
ELB-L 40 FS
3000
400
6103286
ELB-L 50 FS
3000
500
6103316
ELB-L 60 FS
3000
600
6103332
Width
ELB-L 20 FS
Item no.
6103235
Length
3000
Width
200
ELB-L 30 FS
Item no.
6103251
Length
3000
Width
300
ELB-L 40 FS
Item no.
6103286
Length
3000
Width
400
ELB-L 50 FS
Item no.
6103316
Length
3000
Width
500
ELB-L 60 FS
Item no.
6103332
Length
3000
Width
600


