Internal corner cover, Soft
Type OT I Soft EL
|Item no. 6115885
|EAN 4012195914334



Item no. / Type
6115885 / OT I Soft EL
Length
218 mm
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Trunking cover for the internal corner of the design device installation trunking of the GAD series. "Soft" design version for complete coverage of the system opening and the switching and plug-in devices.
Standard version in anodised aluminium, different decoration on request.
Standard version in anodised aluminium, different decoration on request.
Technical data
Dimensions
| Length | 218 mm |
|---|---|
| Width | 140 mm |
| Height | 45 mm |
Technical data
| Tabanda montaj deliği | no |
|---|---|
| Halojen İçermez | yes |
| Kablo tutucu mandal | no |
| Koruyucu folyo | yes |
| Kanal bağlantı elemanı | no |
| Açı aralığı min. | 90 mm |
| Açı aralığı maks. | 90 mm |
| Üst parçaların montaj şekli | Cross-over |
| Version for | Miscellaneous |
| Shape | Asymmetrical |
| Boyut | 45x140x218 |
| Surface | Anodised |
| Material | Aluminium |
| Colour | aluminium |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 7,9824 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (2)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Item no.
OT I Soft EL
218
6115885
OT I Soft EL
Item no.
6115885
Length
218

